Kaya Çilingiroğlu: Cumhurbaşkanı'nı Seviyorum.
Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyorum, ülkede baskı yok

Kaya Çilingiroğlu Posta gazetesinde yayınlanan röportajında, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ı seviyorum. Türkiye'de baskı olduğunu düşünmüyorum. Güney’de isteyen rahat rahat bikinisini de giyiyor, içkisini de içiyor" dedi.

Kaya Çilingiroğlu'nun Posta'da yayınlanan röportajı

Bir gece Ferrari’nize binerken, “Ferrari’yi yeni mi aldınız?” sorusuna “Siz Feraye’yi nereden tanıyorsunuz” deyip yakalanmanızın üzerinden 9 yıl geçmiş.

(Gülüyor) Onu hâlâ seyredemiyorum utancımdan. Kötü bir andı. Kendime gülüyorum o anlar aklıma gelince. Her şeyi isteyerek yaptım, dolayısıyla utanılacak bir şey değildi. Zaten utanılacak şeyler yapmadım hayatta. Yine de izleyemedim o görüntülerimi.

Çok mu sevdiniz Feraye Hanım’ı? 

Sevmek değil, aşık bile olmuşumdur.

Sonra şu algı oluştu; Hülya Avşar gibi bir kadın bile aldatılıyorsa... 

Kime göre aldatmak?

Herkese göre aldatma değil miydi bu? 

Hayır değildi. Belki de bazı şeyler bitmişti. Bazı sorunlar aile içinde yaşanır. Kimse bilemez. Dolayısıyla aldatmak olarak bakmayalım.

Hülya Hanım Ferrari olayını yüzünüze çarptı mı? 

Hülya’nın en önemli özelliğidir, hiçbir şeyi yüzünüze çarpmaz. Aslında Türk toplumunda kadınların örnek alması gereken bir model o. Herkes ondan bir şeyler alabilse.

Siz evliyken o Ferrari’leri karıştırsaydı? 

Kabul etmezdim tabii ki. “Erkek yapar” derler ya, bu lafı kabul etmem. Bazı şeyleri görmezden gelirsen evliliğin sürüyor. Fiziksel aldatma başka, zihinsel aldatma başka. Fiziksel olarak bir gece gidersen makul görülebilir. Ben Hülya’yı kalben aldatmadım asla.

AK Parti’yi beğeniyor musunuz? 

Doğruları daha fazla diye düşünüyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seviyorum. Eski dostum. 1970’lerin sonundan beri tanıyorum. Öğrenciydim o zaman. 16 yaşındaydım. Seversiniz veya sevmezsiniz ama çıkan neticeye saygı duyacaksınız. Sporcu olduğum için yenilsem de el sıkmayı bilirim. Madem özgürlükçüyüz, türbana da saygı duyacaksınız, bikiniye de. Bu kadar basit.

Nasıl bir Türkiye görüyorsunuz? 

Türkiye Etiler’den ibaret değil. Türkiye dediğimiz bizim yaşadığımız Türkiye değil ki. 15 Temmuz’da Bodrum’daydım. O gün Cumhurbaşkanı’na bir şey olsaydı, belki insanlar sokağa dökülüp birbirini doğrayacaktı palayla. Akşamına bakıyorsun herkes rakı içiyor. Değişen bir şey yok. İnsanlar şunu algılayamadı. Orada bir hadise olsaydı Türkiye başka yerlere gidebilirdi.

Geleceğinizi bu ülkede nasıl görüyorsunuz? 

Bana göre başarı mutluluktur. Çocuğum üniversiteyi bitirmesin ama yeter ki mutlu olsun. Akademisyen bir ailenin çocuğu olarak bunu söylüyorum.

Şu sıralar en çok özgürlük konuşuluyor. Kimi baskı var diyor, kimi yok. Sizce? 

Ben baskı olduğunu düşünmüyorum. Güney’de isteyen rahat rahat bikinisini de giyiyor, içkisini de içiyor. O baskı nerede hissediliyor anlamıyorum. Bazı insanların siyasi söylemleri oluyor. Onlar rahatsız ediyor olabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları