İzmir'de Kaza: 22 Kişi Öldü
İzmir'de Kaza: 22 Kişi Öldü. Ne bu göçmenlerin çektiği sıkıntılar. Bugün meydana gelen kazada 22 göçmen öldü.

İZMİR'in Menderes ilçesinde düzensiz göçmenleri taşıyan kamyonun devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 22 kişi öldü, 11 kişi yaralandı. Kamyonun yaralı sürücüsü ilk ilk ifadesinde, Söke'den yola çıktığını, Sazlıköy'ü geçtikten sonra mültecileri kamyona aldığını, önüne beyaz aracın çıktığını, çarpmamak için ani hareket yaptığını ve kavşakta kontrolü kaybederek, dereye uçtuğunu söyledi. 

YUNANİSTAN HAYALİ KABUSA DÖNDÜ

Katliam gibi kaza, saat 08.00 sıralarında Adnan Menderes Havalimanı yakınlarında meydana geldi. Ege kıyısından tekneyle Yunanistan'ın Samos Adası'na geçmek üzere insan tacirleriyle anlaştıkları öğrenilen yabancı uyruklu göçmenlerin kasasında bulunduğu, Mustafa Yılmaz (35) yönetimindeki kamyon, Menderes ilçesi yönüne giderken, virajı alamadı.

KAMYON DEREYE UÇTU

Savrulan kamyon, karşı taraftan bariyeri aşarak, Değirmençayı Deresi yatağına uçup, ters döndü. Kasadaki, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenlerin bazıları etrafa savruldu, bazıları da kamyonun altında kaldı.

Kazada 22 kişinin yaşamını yitirdiğini belirledi. 12 yaralıdan ağır yaralı olan 5 kişi ise ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları