16 Yılda 14 Kez Eğitim Politikasını Değiştirdiler
Kemal Kılıçdaroğlu Kayseri'de CHP İl başkanları toplantısında konuştu. 16 yılda tam 14 kez eğitim politikasının değişmesine değinen Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle...

Kemal Kılıçdaroğlu Kayseri'de CHP İl başkanları toplantısında konuştu. 16 yılda tam 14 kez eğitim politikasının değişmesine değinen Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle..

"NASIL İŞ BULACAK BU ÇOCUKLAR?"

Türkiye'nin gündeminde olan birinci sorun eğitim sorunudur. 16 yılda 14 kez eğitim politikasını değiştiren bir ülke var mıdır? Bizim çocuklarımız kobay mı, denek mi? 16 yılda 14 sefer strateji değiştiriyorsan ne olacak bu çocuklar?

Çocuğumuza bakın, hangi liseye gideceğini, hangi sınava gireceğini bilmiyor. Okulları nitelikli, niteliksiz diye ikiye ayırdılar. Hangi anne çocuğunu niteliksiz okula göndermek ister? 2017'de 2 milyona yakın çocuk okula gitmemiş. Nasıl iş bulacak bu çocuklar? 41 ülke arasında Türkiye, en kalitesiz eğitimin verildiği ülke konumuna getirildi. Daha neyi vaat ediyorsun? 16 yıldır yurt sorunun çözemediler.


"Kayseri'nin cazibe merkezi olmasını heyecanla izledik. İşsizlik Anadolu'nun nasıl her kentinde varsa Kayseri'de de var. Ülkenin 5 temel sorunu var. Eğitim, Dış politika, toplumsal barış, demokrasi ve ekonomi. Bu 5 sorun iç içe geçen sorunlardır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları